Czy lubisz podróżować tak bardzo jak myślisz?
26 kwietnia 2017
Uważne jedzenie – czy można medytować jedząc obiad?
10 maja 2017

Co Cię czeka na naszym blogu w najbliższym czasie? Nasze plany na najbliższe miesiące.

Do tej pory nie pisaliśmy na blogu o naszych planach na najbliższy czas. Więcej „przecieków” pojawiało się w newsletterze, ale ostatnio wprowadziliśmy trochę różnych zmian (i planujemy kolejne), szykuje się również duża zmiana w naszym osobistym życiu, więc przyszła chyba pora, żeby podzielić się z Wami tym wszystkim.

Czego więc możecie się spodziewać w kolejnych miesiącach?

 

 1. Na naszym profilu Facebookowym pojawiły się lub pojawią nowe cykle

Co poniedziałek będziemy publikować (w sumie to już robimy) inspirujący cytat. Zazwyczaj będą to słowa filozofów lub pisarzy. Osoby, które zajmują się tego typu działalnością mają często wyjątkową zdolność zwięzłego i jasnego wyrażania myśli, które zawierają w sobie sporo treści. To często cytaty na które jedno z nas gdzieś „wpadło” i które nierzadko stawały się dla nas przyczynkiem do dyskusji albo jakichś osobistych rozważań. Z naszych doświadczeń wynika, że pochylenie się nad jakimś krótkim zdaniem potrafi czasem pobudzić do zmiany perspektywy, „wyjścia ze swojego pudełka”, zwrócenia uwagi na coś istotnego, co gdzieś nam umykało. Chcielibyśmy również Was zachęcić do takich refleksji. Chociaż zdajemy sobie z drugiej strony sprawę z tego że poniedziałek bywa dla wielu i tak trudnym dniem, więc będziemy trzymać się nieco lżejszych tematów 😉

W każdy piątek z kolei zapraszamy do Kontemplacji z Seneką. To nasz nowy cykl w którym Jacek będzie publikował swoją subiektywną interpretację zaprezentowanego cytatu z Seneki – jednego z jego ulubionych filozofów. Chodzi nam tutaj o zainspirowanie Was do własnego czytania kontemplacyjnego. To taki sposób refleksyjnej analizy jakiegoś przeczytanego tekstu, który ma prowadzić do spisania swoich wniosków na ten temat a tym samym do lepszego poznania siebie.

Mamy nadzieję, że przyłączycie się do naszych wspólnych kontemplacji i będziecie się dzielić własnymi interpretacjami cytatów, uwagami krytycznymi etc.

 1. Live na Facebooku

Co drugi tydzień będziemy prowadzić tzw. Live na Facebooku.  Mówiąc po ludzku, o podanej wcześniej godzinie (raczej wieczornej, tak, żeby była choć szansa na to, ze nasz synek będzie już spał…) będziemy opowiadać na żywo na Facebooku na określony temat i odpowiadać na Wasze pytania. Odpowiednio wcześniej będziemy Was oczywiście informować o livie, zarówno w poście dotyczącym tematu, który będziemy chcieli poruszyć, jak i na facebooku. Jeśli natomiast nie uda Wam się być na żywo – nagranie będzie nadal dostępne na naszej stronie fb, a także na kanale na youtube.

Pierwszy live odbędzie się już za tydzień, w czwartek 11 maja, o 21:00. Żeby obejrzeć live wystarczy wtedy wejść na naszą stronę fb, nigdzie się nie trzeba zapisywać ani logować. Live chcemy poświęcić „niecodziennym” medytacjom – czyli takim, które są nam bliższe. W szczególności opowiemy więcej o medytacji w ruchu i medytacji przyrody (pisaliśmy o tym wcześniej, Jacek nagrał też podkast, który możecie pobrać) oraz o medytacji z jedzeniem (post na ten temat pojawi się w przyszłym tygodniu). Jeszcze będziemy i tym livie przypominać, ale już teraz serdecznie zapraszamy!

 1. Posty na blogu

Patrząc na nasze i Wasze możliwości czasowe przyjęliśmy zasadę pisania postów raz w tygodniu. Zazwyczaj udaje się nam jej trzymać. Wyjątkiem był niezwykle dla nas intensywny czas trwania naszego kursu online, kiedy to przez 3 tygodnie posty się nie pojawiały. Ale mamy nadzieję, że to był tylko wypadek przy pracy i w przyszłości uda nam się lepiej przewidywać takie zawirowania.

Staramy się, żeby tematyka postów odpowiadała Waszym potrzebom, więc przede wszystkim – jeśli macie jakiś pomysł albo zapotrzebowanie na jakiś tekst, o czymś konkretnym chcielibyście poczytać – piszcie to nas.

Jakie tematy będziemy poruszać w postach w najbliższym czasie?

 • Medytacja z jedzeniem

Jak już wspomnieliśmy, jakiś czas temu opublikowaliśmy post o medytacji w ruchu. Ten temat wydaje się Was bardzo interesować (patrząc na statystyki odwiedzin i pobrań nagrania), postanowiliśmy przygotować kolejny post, tym razem poświęcony uważnemu jedzeniu. Do postu również dołączymy podkast oraz (za tydzień) przeprowadzimy live na Facebooku poświęcony tym dwóm tematom tj. medytacji w ruchu oraz medytacji z jedzeniem.

 • Cykl o błędach poznawczych

Umysł potrafi nas czasem zwodzić i nie zawsze potrafimy trafnie ocenić różne sytuacje czy dane. O błędach poznawczych i tym, jak na nas wpływają napisaliśmy już dość dawno temu post (Czy jesteś hejterem?), ale doszliśmy do wniosku, że dopiero otwiera on temat. A że zainteresowanie tym postem było spore, postanowiliśmy przyjrzeć się tej tematyce i co dwa miesiące będziemy publikować dwa posty jeden po drugim zakończone Livem na Facebooku. Zaczniemy dwoma postami:

– o rozumieniu i interpretowaniu wyników badań naukowych (które baaardzo często jest błędne), w którym Asia podzieli się trochę swoim warsztatem naukowym

– o prawdopodobieństwie różnych zdarzeń i ich przewidywaniu w życiu codziennym, w którym Jacek posiłkując się spostrzeżeniami  inwestora giełdowego, Nassima Taleba przybliży kwestię postrzegania prawdopodobieństwa w życiu codziennym.

 • Tematy czytelników newslettera

Od paru tygodni każda nowo zapisana na newsletter osoba otrzymuje od nas prośbę o wypełnienie ankiety z pytaniem o to, jakich treści, materiałów poszukuje. Otrzymaliśmy już sporo odpowiedzi i będziemy starali się sukcesywnie poruszać wskazane w ankiecie tematy. Zaczniemy od postu na temat asertywności czy jak to ujęła jedna z osób w ankiecie: „braku umiejętności odgryzania się komuś kto ewidentnie robi ze mnie głupią w pracy„.

 

Materiały ekstra. Od kilku tygodni do większości postów dołączamy materiały ekstra dla czytelników newslettera (i wszystkich osób, które zdecydują się zapisać). Materiały to podkasty, ściągawki z najważniejszymi wnioskami z postu, listy pytań czy działań, które mają ułatwić jakąś sprawę… ponieważ cieszą się one powodzeniem, chcemy kontynuować ich tworzenie.

Jeśli chcielibyście żeby te materiały przybrały jakąś określoną formę, dotyczyły jakichś treści – dajcie nam znać! (np. na prośbę jednego  z Czytelników mamy zamiar zmienić  kolory materiałów w pdf na jasne tło i ciemny tekst, żeby lepiej się je drukowało).

 1. „Trudna sztuka radzenia sobie z samym sobą”

W kwietniu rozpoczęliśmy publikowanie opowieści w odcinkach „Trudna sztuka radzenia sobie z samym sobą”  Do rozpoczęcia jej pisania zainspirował nas nasz kurs. Jego uczestnicy otrzymywali od nas codziennie m.in. krótką historię z życia jednego z dwójki bohaterów. Umożliwiało to nam zaprezentowanie jakiegoś problemu, podanie przykładów i było wstępem do dalszych rozważań. Forma takiej opowieści spodobała się zarówno nam, jak i kursantom na tyle, że postanowiliśmy zastosować ją szerzej. Odcinek 1 można przeczytać na blogu. Co miesiąc będziemy publikować kolejną część opowieści, ale dostęp do niej będą mieć tylko czytelnicy naszego newslettera – chcemy, żeby to było coś ekstra dla osób, które czytają nas regularnie i pozostają z nami w kontakcie (zapisując się na newsletter otrzymujesz również dostęp do wcześniejszych odcinków, link jest w stopce każdego newslettera).

 1. Zamknięta grupa na FB „Życie ze spokojem

W maju ruszamy z moderowaną przez nas, zamknięta grupą na Facebooku. Ma to być inna, bardziej bezpośrednia forma kontaktu z Wami – naszymi Czytelnikami (a także pomiędzy Czytelnikami). Chcemy, żeby ta grupa zapewniała wzajemne wsparcie w rozwijaniu swoich umiejętności radzenia sobie z samym sobą i wyzwaniami codziennego życia. Będziemy tam w zasadzie codziennie i mamy nadzieję, że z czasem uda nam się stworzyć społeczność osób, które podejmują działania, uczą się i rozwijają by żyć ze spokojem, niezależnie od okoliczności. Na początek chcemy każdego dnia poruszać inny temat:

 • dzień wartości – o tym, co dla nas jest ważne i jak udaje się nam o to dbać w życiu
 • dzień wdzięczności – o tym, co dobrego dzieje się w Twoim życiu
 • dzień wyzwań – będziemy wyznaczać sobie jakieś zadanie na dany tydzień, żeby razem ćwiczyć swój umysł i dbać o jego spokój
 • dzień śmiania się z własnych myśli i przekonań – każdy z nas wyciąga czasem pochopnie wnioski, strzela „focha”, pisze w głowie nieistniejące scenariusze – zamiast zamartwiać się tym wszystkim pośmiejmy się i zauważmy, że jesteśmy tylko ludźmi 🙂
 • dzień emocji – jakie emocje nam towarzyszą? Jak sobie z nimi radzić? Będziemy szukać wspólnie różnych pomysłów
 • dzień dbania o siebie – ważny element higieny emocjonalnej i duchowej – zaplanujmy razem, co możemy zrobić, by choć trochę odpocząć czy zadbać o siebie.

Co Wy na to? Spróbujemy się za to razem zabrać? Zapraszamy do dołączenia do grupy. Jeśli macie też jakieś inne propozycje wątków i tematów do omówienia – to będzie świetnie miejsce, by to zrobić.

 1. Nowa edycja Kursu 21 kroków

Zaczęły się pojawiać w mailach pytania o kolejną edycję kursu 21 kroków do wolności od lęku. Opinie uczestników po pierwszej edycji były bardzo dobre, postanowiliśmy więc, że kolejna edycja odbędzie się jesienią (w październiku). Myślimy też o tym, by nieco zmienić formułę, ponieważ lęk nie pojawia się w oderwaniu od innych emocji, a uczestnicy kursu tak naprawdę zmagali się z różnymi przeżyciami. Sporo było wątków związanych z opanowywaniem złości, poczuciem winy, rozczarowaniem… Kolejna edycja poświęcona więc będzie ogólniej temu jak zachować spokój – niezależnie od tego, czy przyczyną niepokoju są lęki, gniew czy wstyd. W kursie pojawią się też na pewno nowe elementy (np. podkasty).  Na razie jeszcze pracujemy nad programem i treściami, ale z czasem będziemy Was szczegółowo o wszystkim informować 🙂

 1. Sprawy osobiste

Z wieści osobistych i pozablogowych: na początku listopada powitamy w naszej rodzinie nowego członka (albo członkinię – mamy nadzieję, że dowiemy się tego w najbliższych tygodniach), czekają więc nas nowe wzywania. Musimy się przegotować mentalnie, zawodowo, rodzinnie i „remontowo” na nową osobę w rodzinie. Nie chcemy też zamilknąć na blogu w listopadzie, wiec będziemy się solidnie przygotowywać na najbliższą zimę 🙂

 

Tak oto w telegraficznym (aczkolwiek dość długim) skrócie prezentują się nasze plany na najbliższe miesiące. Jeśli masz jakie uwagi czy propozycje w związku z naszymi propozycjami – odezwij się do nas w komentarzu albo mailowo.

 

Asia i Jacek

Aby obejrzeć webinar podaj imię i email
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie naszą ofertę
Zapisanie się na listę oczekujących na kurs 21 kroków do wolności od lęku poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby uzyskać dostęp do uczestnictwa w webinarze.
Wpisując adres email wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) , a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez zespokojem.pl markę firmy Startup Management Jacek Sańko, Os. Kalinowe 5B/9, 62-090 Rokietnica.
Aby obejrzeć webinar podaj imię i email
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie naszą ofertę
Zapisanie się na listę oczekujących na kurs 21 kroków do życia ze spokojem poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby uzyskać dostęp do uczestnictwa w webinarze.
Wpisując adres email wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) , a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez zespokojem.pl markę firmy Startup Management Jacek Sańko, Os. Kalinowe 5B/9, 62-090 Rokietnica.
Zapisz się na nasz newsletter i pobierz materiał ekstra
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie newsletter i naszą ofertę
Zapisanie się na newsletter poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby pobrać materiał ekstra do postu.
Osoby już zapisane na newsletter również mogą go pobrać wpisując swoje imię i adres e-mail
Zapisz się na nasz newsletter i odblokuj dostęp
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie newsletter i naszą ofertę
Zapisanie się na newsletter poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby odblokować dostęp do treści.
Jeżeli już jesteś zapisany/a na newsletter podają swoje imię i adres e-mail a system zapamięta Twoje dane.
Aby obejrzeć webinar podaj imię i email
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie naszą ofertę
Zapisanie się na listę oczekujących na kurs 21 kroków do życia ze spokojem poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby uzyskać dostęp do uczestnictwa w webinarze.
Wpisując adres email wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) , a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez zespokojem.pl markę firmy Startup Management Jacek Sańko, Os. Kalinowe 5B/9, 62-090 Rokietnica.
Aby obejrzeć webinar podaj imię i email
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie naszą ofertę
Zapisanie się na listę oczekujących na kurs 21 kroków do życia ze spokojem poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby uzyskać dostęp do uczestnictwa w webinarze.
Wpisując adres email wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) , a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez zespokojem.pl markę firmy Startup Management Jacek Sańko, Os. Kalinowe 5B/9, 62-090 Rokietnica.
Aby obejrzeć webinar podaj imię i email
Podane dane są u nas bezpieczne, będziemy wysyłać Ci tylko i wyłącznie naszą ofertę
Zapisanie się na listę oczekujących na kurs 21 kroków do życia ze spokojem poprzez podanie adresu email jest dobrowolne, jest jednak wymagane aby uzyskać dostęp do uczestnictwa w webinarze.
Wpisując adres email wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) , a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez zespokojem.pl markę firmy Startup Management Jacek Sańko, Os. Kalinowe 5B/9, 62-090 Rokietnica.